Наша компанія брала активну участь в створенні статті про газобетон в номері журналу "ТОПСТРОЙ" №9 (37).

Ми вважаємо ця стаття буде цікава і корисна Вам, що допоможе зробити правильний вибір удосталь стінних матеріалів.

ГАЗОБЛОК – ЧИННИКИ ДОСТУПНОСТІ

8 листопада 2007 року Президент України Віктор Ющенко видав Указ про старт програми «Доступне житло». Основна концепція проекту – забезпечення жителів країни житлом, вартість якого відповідає їх платоспроможності. Для реалізації програми в процесі будівництва повинні застосовуватися матеріали, технічні властивості яких, виключають застосування деяких технологій, наприклад, додаткове утеплення. У число стінних матеріалів, використовуваних для реалізації доступного житла, як затверджують фахівці, входить і газобетон. Чи дійсно автоклавний продукт може замінити повноцінну систему утеплення – питання зовсім не однозначне?

ЧИ Є ВАДИ У ГАЗОБЛОКУ?

Комірчастий бетон, який виготовляється шляхом змішування цементу, води, кварцового піску, винищити і додавання алюмінієвої пудри як газообразователя, називається газобетоном.

До основних переваг газоблоку відносяться: довговічність, міцність, надійність, звуко-, теплоізоляційні властивості, пожежна і екологічна безпека, паропроніцаємость.

Переваги безпосередньо виробів з автоклавного газобетону, за даними Яни Гончаренко, комерційного директора компанії «Аерок», – це крупний формат блоків, завдяки чому спрощується стінна кладка матеріалу, щільність виробів 400 кг/м3, відносно невелика вага – 22-25 кг кожен блок. Крім того, вироби мають пазогребневую структуру вертикальних торцевих граней і, так звані «кишені» – для захоплення і легкого перенесення блоку. Слід зазначити, що пазогребневая система виконує функції і теплового замку. Газоблоки виконуються з точними геометричними розмірами.

Відомий газобетон і своїми теплоізоляційними властивостями. «Даний будівельний продукт дуже теплий, клас щільності самого матеріалу D400, тобто коефіцієнт теплопровідності &labmda, Вт/мК 0,11, – інформує Петро Славуцкий, заступник директора компанії «ДІ-СИ-АЙ Груп». – Слід зазначити, що, використання спеціального клею Мастер INSTALL для комірчастого бетону дозволяє підвищити теплові характеристики швів між блоками».

Завдяки своїй структурі, пояснює Євгеній Сартаков, директор «Київського заводу пористих виробів», газобетон легко і точно за розміром пиляється, свердлиться і фрезерується, що дозволяє застосовувати даний матеріал для виконання об'єктів з різною архітектурою. «Володіючи високими теплозахисними властивостями і теплоаккумулірующей здатністю, газобетон запобігає значним втратам тепла взимку і захищає приміщення від перегріву літом, – констатує Євгеній Сартаков, – дозволяє регулювати вологість повітря в кімнаті шляхом вбирання і віддачі водяної пари, тим самим, сприяючи створенню сприятливого мікроклімату».

ЧІМ БРАТИ БУДЕШЬ?

Технічні властивості газобетону по багатьом параметрам перевершують показники інших стінних матеріалів. Так, наприклад, коефіцієнт теплопровідності автоклавного газобетону безпосередньо залежить від його щільності: чим вона нижча, тим менше показник теплопровідності, а, отже, тепліше за стіну. «Наприклад, газоблок щільністю 400 кг/м3, характеризується мінімальним показником провідності тепла – 0,13 Вт/(м0С), а ув'язнений в порах матеріалу повітря, – повідомляє Євгеній Сартаков, – забезпечує теплоізоляційний ефект. Так термічний опір захищаючих конструкцій з автоклавного газобетону в три рази вище, ніж з керамічної цеглини і у вісім разів більше, ніж з важкого бетону. Це єдиний на сьогодні з відомих будівельних матеріалів, який при ширині всього 350 мм забезпечує нормативне опір теплопередачі для I кліматичної зони (до якої відноситься і м. Київ) Rt=2,8 м2x0С/Вт без додаткового утеплення».

З причини своєї структури – капілярно-пористою – комірчастий бетон характеризується високою морозостійкістю (близько 20-50 циклів, марки F15, F25 і F35) в порівнянні з матеріалами капілярної структури, таких як бетон, цеглина.

Що стосується характеристик вогнестійкості газобетону, за даними Петра Славуцкого, цей матеріал при безпосередньому контакті з вогнем, зберігає несучу здатність, вогнезахист і не виділяє шкідливих випаровувань. Тому, згідно європейським нормам вогнестійкості, газобетон класифікується як матеріал «Євроклас 1».

Газобетонні блоки відноситься до негорючих матеріалів НГ, а конструкції з них забезпечують нульове розповсюдження вогню М0.

Завдяки мінеральній сировині, даний матеріал стійкий до дії грибків і органічних тіл, а зважаючи на вологостійкість – не схильний до гниття.

Аспект екологічності найбільш важливий при покупці стінних матеріалів. Фахівці повідомляють, що з погляду санітарно-гігієнічних норм України, що діють, газобетонні блоки не представляють для людини небезпеки. «Вживана у виробництві сировина – це природні компоненти: кварцовий пісок, вапно, цемент, вода; як порообразователя використовується алюмінієва пудра. Тому автоклавниє газобетонні матеріали вважається екологічно чистою продукцією. Слід також відзначити, що коефіцієнт екологічності газобетону, рівний 2 поступається тільки необробленій деревині з показником 1, а. Для порівняння: цеглина має характеристику екологічності 10, керамзібетон – 22», – коментує Яна Гончаренко.

Точні терміни експлуатації газобетону сьогодні не відомі. Але, як показує практика, і свідчать фахівці, удома, побудовані за допомогою цього матеріалу, стоять вже 80 років (розраховані на 100-150 років служби), в 75 країнах світу.

ДО УВАГИ:

Газоблок, як повідомляють фахівці, відноситься до тієї серії будівельних матеріалів, які можна вважати доступною і економічно вигідною продукцією. Цей матеріал недорогий і надійний, такий, що забезпечує якісний захист і комфорт усередині приміщення. Тому газобетон використовується для будівництва житлового фонду за програмою «Доступне житло».

Згідно Указу Президента України Віктора Ющенка «Про заходи по будівництву доступного житла в Україні і поліпшенню забезпечення громадян житлом» від 8 листопада 2007 р., наша держава надає разову матеріальну допомогу українцям (30 % від загальної вартості житла) для першого внеску. Суму (70 %), що залишилася, за допомогою кредитування або з власної кишені, покупець виплачує самостійно.

Слід відмітити, що в даний час, багато будівельних компаній (як крупні, такі невеликі приватні підприємства) все частіше віддають перевагу матеріалам дорогим, які зважаючи на технічні і функціональні характеристики виключають застосування яких-небудь інших матеріалів. Так, наприклад, використання газобетонних блоків в коттеджном або висотному будівництві не передбачає додаткової системи утеплення фасаду будівлі, оскільки володіють необхідною теплопровідністю. «Збільшення попиту на газобетон говорить про те, що українські забудовники навчилися правильно розраховувати підсумкову вартість будівництва, враховуючи при цьому всі позитивні характеристики вживаних матеріалів, – повідомляє Петро Славуцький. – Слід відмітити, що сьогодні при порівняльному аналізі собівартості стін з різних виробів, газобетон – один з вигідних. Спочатку при виборі комірчастих виробів впадає в очі його нібито висока ціна, проте при проведенні зіставленні вартості, виходить, що захищаюча конструкція, зведена з газобетону в два рази дешевше за стіну керамічної цеглини».

ПОВЕРХОВЕ ТАБУ З ГАЗОБОКУ

При будівництві висотних будівель за допомогою газобетону, як пояснюють фахівці, існують деякі обмеження: максимальна висота будинку з автоклавного матеріалу 3-5 поверхів. Дане табу обумовлене технічними характеристиками матеріалу – його щільністю. «Для будівництва будівель понад три поверхи рекомендується використовувати газобетон класу щільності D600 (3,7 Мпа), – затверджує Петро Славуцкий. – Для одно-, двоповерхових будівель застосовується газобетон класу щільності D400-D500».

Слід відмітити, що найбільший попит на газобетон спостерігається в городах-мілліонниках і їх областях. Наприклад, популярність комірчастих блоків в Києві і регіоні обуславліваєтся стрімким будівництвом коттеджних городків і вибором киян жити за межею міста.

«У монолітно-каркасному будівництві так само активно використовується газобетон, – повідомляє Петро Славуцкий. – Для зведення декількох будинків за даною технологією потрібний від 1000 до 2000 м3 блоків, що відповідає 10-25 котеджам».

РЕАЛІЇ

Об'єм продажів газобетонних блоків до кінця будівельного сезону залишиться на колишньому рівні 150000 м3 Про це повідомляють фахівці галузі. Слід відмітити, що найбільш прибутковими місяцями для продавців будматеріалів вважається період з березня по жовтень, після чого спостерігається спад продажів.

Як відзначають фахівці, основну частку ринку газоблоку, а також вищий об'єм реалізації займають іноземні виробники: H+H, Solbet, Ytong. У меншій кількості присутні вітчизняні продуценти: "Завод будівельних матеріалів №1" м. Нова Каховка, «Аерок», «Київський завод пористий виробів».

Така тенденція, на думку Петра Славуцкого, викликана тим, що сьогодні український будівельний комплекс ще на етапі розвитку, і тому привертає до себе виробників зарубіжних країн. «Що стосується газобетону, то імпортна продукція за деякими показниками перевершує вітчизняну. Геометрія польських блоків H+H коливається ± 1-2 мм, українські, – ± 1 см, – приводить приклад Петро Славуцкий. – Українські заводи-продуценти виготовляють газобетон класом щільності D600, тоді як іноземці ввозять подібний стінний матеріал від класу щільності D400».

«Сьогодні попит на продукцію, наприклад, нашого виготовлення, перевищує виробничі потужності підприємства, – затверджує Євгеній Сартаков. – Газобетону набувають не тільки київські покупці, але і клієнти з різних регіонів України. Особливий попит має блок шириною 375 мм, що дозволяє отримати готову зовнішню стіну без додаткового утеплення з комфортними умовами мешкання. Якщо до цього додати швидкі терміни зведення (стіни середньостатистичного котеджу «виганяються» за місяць-півтора), менші вимоги до фундаменту по навантаженню і недорогу вартість квадратного метра захищаючої конструкції, можна зрозуміти мотивацію наших покупців, готових чекати в черзі дану продукцію».

То стосується ціноутворення, то, як відзначають фахівці, основні чинники, що впливають на вартість, - це, традиційно, витрати на сировині, транспортування продукції, ввізне мито і зберігання готових матеріалів.

К сожалению, неплохие технические показатели автоклавного газобетона, не заменит так необходимую обновленную нормативную базу по его применению. Поэтому сегодня, некоторые виды ячеистобетонных изделий, по отдельным пунктам строительных норм принятых еще при СССР, запрещает использование газобетона при строительстве несущих конструкций.

 О Компанії   |   Інформація о газобетоні   |   Ціна газобетону   |   Питання о газобетоні   |   Стаття о газобетоні   |   Контакти

Газобетон, газобетонные блоки, пенобетон